blog-01.jpg

2011: Rotary deprem bölgesinde çadır kent kurdu

UR 2420. Bölge olarak gönderdiğimiz 10 kişinin rahatça yaşayabileceği, -30 dereceye kadar dayanıklı, yanmaz çadırlarlardan oluşan 5.000 adet Shelterbox setle deprem bölgesi olan Van'da çadır kent kuruldu.

Kulüplerimizden toplanan giyecek ve hijyenik malzemeler bir merkezde toplandı ve Rotaractlarımızın bizzat taşımaları ve yerleştirmeleri ile Aras kargo ile deprem bölgesine gönderildi. İhtiyaç duyulan Enkaz Dinleme Cihazı satın alınarak talep edildiği gün bölgeye iletildi.4 çocuk bu alet sayesinde göçük altından çıkarıldı. Daha sonra ihtiyaç duyulan diğer kırıcı aletler gönderildi. Diğer bölgelerden deprem bölgesine iletilmek istenen malzemeler de peyderpey iletildi.

Deprem dolayısı ile duygularını bizlerle paylaşan ve destek vermek istediklerini ileten RRFC Zone 20B Kalcho Hinov 2470. Bölge Guvernörü Nikos Makrigiannis, 2450. Bölge Guvernörü Usama Barghouthi, Sam F. Owori ve diğer Rotaryen dostlarımız bizlere uluslar arası bir organizasyonun parçası olmanın güven duygusunu yaşattılar.

„Bir mum, diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez.“

Walter SCOTT

Dünyanın ilk hizmet kulübü olan ve ABD'nin Illinois eyaletinde bulunan Chicago Rotary Kulübü, 23 Şubat 1905 yılında Paul P. Harris tarafından kuruldu. Harris'in isteği, gençliğini geçirdiği küçük kasabalarda bulduğu dostane ruhu, mesleki bir kulüpte tekrar yakalamaktı. "Rotary" adı, ilk başlarda toplantıların, üyelerin ofisleri arasında dönüşümlü olarak gerçekleştirilmesi adetinden yola çıkarak oluşturuldu.

Rotary 2420. Bölge
POWERED & WEBSITE BY AS